____________________________________________________________________________________________________________________________________________________
¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

piątek, 1 sierpnia 2014

Promocja Gennari dla czytelników Italianizzato!

Wyjątkowa cena jedynie dla czytelników bloga


            Winnica Fratelli Gennari (pl. bracia Gennari) położona jest w prowincji Piacenza, w regionie Emilia-Romagna. Jej historia zaczyna się w 1931 roku, kiedy to została założona przez Antonio Gennari. Aktualnie znajduje się ona w posiadaniu wnuków założyciela – Roberto i Gianfranco. Winnica ma w swojej ofercie zarówno wina białe, jak i czerwone. W większości są to wina musujące. Na szczególną uwagę zasługuje Malvasia Dolce Frizzante (niech nie zmyli Was nazwa, jest to wino półwytrawne), czy Bonarda Frizzante (czerwone, musujące, półsłodkie).
            Od dziś do końca sierpnia dla czytelników bloga Italianizzato specjalna oferta na wina Gennari – 26zł za każdą butelkę (ok. 25% rabat). Jak skorzystać z rabatu? Wystarczy przy zakupie podać hasło ITALIANIZZATO. Wina można zamawiać telefonicznie (+48 601 154 029) lub mailowo (biuro@gennari.pl). Odbiór przy ulicy Mostowej 11 w Poznaniu (po wcześniejszym ustaleniu). Ponadto na terenie Poznania, przy zamówieniu minimum 3 butelek dostawa gratis. Dla osób z innych części kraju wysyłka kurierem 15zł, przy zakupie minimum 12 butelek wysyłka gratis! Dla niezdecydowanych poniżej krótki spis win Gennari z charakterystykami i odnośnikami do pełnych recenzji:

Il Colle Bianco (białe, półsłodkie, musujące) - słomkowo-cytrynowy kolor, w bukiecie jabłko i kwiaty. Słodkość owocowa, do tego na końcu tak jakby trochę goryczki, cieniutkiej i krótkiej. Musujące, bardzo delikatnie, dzięki czemu jest trochę „lżejsze” i łatwiej pijalne. SZEGÓLNIE POLECANE!

Cabernet Emilia IGT (czerwone, półwytrawne) - purpurowy kolor, w nosie dużo czerwonych owoców, cienka nuta ziołowa. W ustach również owoce dominują, przyjemne wiśnie i czereśnie. Do tego całkiem przyjemny finisz. Świetnie dopełni smaku dań mięsnych, zwłaszcza tych przyprawionych z nutą słodkości. Może leżeć 3-4 lata.

Malvasia Dolce D. O. C. (białe, półwytrawne, musujące) - słomkowa - jasnocytrynowa barwa, w nosie czuć kwiaty i nuty owocowe, gruszka i jabłko. W ustach podobnie, głównie wyczuwalne owoce. Wino jest półwytrawne, ale cukier nie jest w nim nachalny. SZCZEGÓLNIE POLECANE!

Barbera Frizzante D. O. C. (czerwone, wytrawne, musujące) - charakteryzuje się rubinowym kolorem. Owocowy nos i takie też usta. Zdecydowanie wiśnia i trochę innych czerwonych owoców. Lekkie i przyjemne wino, w sam raz na cieplejsze dni, zwłaszcza do makaronów świetnie będzie pasować.

Gutturnio D. O. C. (czerwone, półwytrawne, musujące) - w 60% składa się z Barbery, a pozostałe 40% stanowi Bonarda. Kolor wchodzący nieco w rubinowy. W nosie zdecydowana przewaga dojrzałej wiśni, ewentualnie dżemu wiśniowego, i gdzieś w tle przebija się śliwka. Później pozostaje wiśnia z lekko ziołowym, aksamitnym wykończeniem, trochę migdałów.

Bonarda Frizzante D. O. C. (czerwone, półsłodkie, musujące)

Ortugo D. O. C. (białe, półwytrawne, musujące)

Monterosso D. O. C. (białe, wytrawne, musujące)

Sauvignon Emilia IGT (białe, wytrawne)
  
źródło: gennari.pl

2 komentarze:

  1. Nic nie wiem o Włoszech ...
    Może warto zainteresować się :-)))

    OdpowiedzUsuń
  2. Wina Gennari są dobre na początek winiarsko-włoskiej drogi ;) Mocno owocowe, charakterystyczne dla regionu i kraju pochodzenia. Do tego stosunek cena-jakość jest tutaj bardzo w porządku.

    Zachęcam do poczytania innych postów na blogu - Włochy w (niemałej) pigułce ;).

    OdpowiedzUsuń