____________________________________________________________________________________________________________________________________________________
¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

poniedziałek, 20 kwietnia 2015

Auchan: Lambrusco dell’Emilia IGP Torre Colle

Tania i dobra lambrucha?


            Co prawda pisałem już o Lambrusco, które piłem w Emilii-Romanii, ale tak się złożyło, że właśnie teraz Auchan wyprzedało wiele etykiet ze swoich winiarskich półek i postawiło tam dużo nowych butelek. Wśród nich pojawiły się również pozycje z opisywanego przeze mnie regionu. Są i trzy Lambrusco: dwie etykiety już wcześniej gościły na półkach tego marketu, trzecia to z kolei nowość. O ile pierwsze dwa wina są podłe i nie warto wydawać na nie złamanego grosza, o tyle to ostatnie jest bardzo przyzwoite.
            Butelkowane przez Chiarli 1860 Lambrusco dell’Emilia to prosty, ale poprawny technicznie i smaczny w swej prostocie trunek. Chiarli 1860 oraz Cleto Chiarli to dwie spółki  wchodzące w skład wielkiego potentata na lambruscowym rynku – Chiarli. Pierwsza z wymienionych zajmuje się produkowaniem win tanich, ale zachowujących przy tym przyzwoitą jakość. Druga wytwarza wina bardziej dopracowane, smaczniejsze, bogatsze, ale co za tym idzie: droższe.
            Zakupione wino ma intensywnie wiśniową barwę z purpurowymi refleksami. Piany jest mało, ale ma ona mocno wiśniowy kolor. W nosie czuć przede wszystkim wiśnię oraz odrobinę dżemu truskawkowego. W ustach znów to samo: kwaśna wiśnia, która dosyć dobrze stawia czoła słodyczy (wskazanej na etykiecie przez słowo „amabile”). Wiśnia ta przy tym jest lekko ściągająca. Ogólnie rzecz biorąc: smaczne to lambrusco, bardzo proste, ale czyste i smaczne. Podobne do osławionego już Mirabello 1840 z Biedronki, ale jest od niego droższe o 5zł. Czy warto? Jak się skończy w Owadzie, to pójdę znów do Auchan.

P.s. W Auchan jest też butelkowane przez Chiarli 1860 Pignoletto Frizzante za niecałe 30zł oraz interesujące pozycje z innych regionów: wytrawna Marsala i dwa Verdicchio dei Castelli di Jesi od Monte Schiavo.

Nazwa: Lambrusco dell’Emilia IGP Torre Colle
Producent: Chiarli 1860
Miejsce zakupu: Auchan
Cena: 17,68zł
Rodzaj wina: czerwone, półsłodkie, musujące
Ocena: Więcej Emilii-Romanii poniżej!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz