____________________________________________________________________________________________________________________________________________________
¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

poniedziałek, 2 czerwca 2014

Campionato Mondiale 2014

Prandelli wybrał
 
źródło: http://zzapolowy.com/wp-content/uploads/2014/03/azzurri.jpg

          Mistrzostwa świata w piłce nożnej zbliżają w nieubłaganym tempie, już za dziewięć dni obejrzymy pierwsze mecze fazy grupowej. Czas oczekiwania dla kibiców,  piłkarzy, trenerów jak i całych sztabów zbliża się ku końcowi, nadchodzi czas próby. Wczoraj na łamach corriere.it pojawił się artykuł prezentujący 23 piłkarzy wybranych przez Cesare Prandellego do reprezentacji Azzurri.
            W La Squadra Azzurra nie mogło zabraknąć nieocenionego bramkarza i kapitana drużyny Gianluigiego Buffona. 36-latek poprowadzi do boju drużynę składającą się z następujących nazwisk: Perin, Sirigu (bramkarze), Abate, Barzagli, Bonucci, Chiellini, Darmian, De Sciglio, Paletta (obrońcy), Aquilani, Candreva, De Rossi, Marchisio, Pirlo, Parolo, Thiago Motta, Verratti (pomocnicy), Balotelli, Cassano, Cerci, Immobile, Insigne (napastnicy) oraz Ranocchia w rezerwie.
            Jak widać w drużynie pojawia się wiele nazwisk występujących podczas Euro 2012. Uwagę skupiają Abate, Barzagli, Bonucci, Chiellini, De Rossi, Marchisio, Pirlo (a zatem można się spodziewać interesujących występów Włoskiej drużyny), Balotelli (jak tym razem spisze się Super Mario?) oraz Cassano (znakomity napastnik Parmy znany przede wszystkim ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi w rodzimym dialekcie).

źródło: http://sport.sky.it

W drużynie zabrakło Rossiego (jakkolwiek śmiesznie by to nie brzmiało, wstawiła się za nim jego narzeczona, Jenna Sodano, pisząc „Tym razem Prandelli się pomylił, Rossi był najlepszy we wszystkich testach”). Na boisku nie ujrzymy też Riccardo Montolivo, kontuzjowanego podczas meczu towarzyskiego z Irlandią.
Krótko mówiąc zapowiada się kolejny świetny występ ze strony niebieskich. Czy są oni w stanie powtórzyć sukces z 2012 roku, kiedy to zdobyli wicemistrzostwo Europy? Nie ukrywam, że z radością przyjąłem informacje o wznowieniu pisarsko-futbolowej działalności Tomasza Kostrzewskiego, autora bloga Calcio Scritto. Tak więc na relacje i komentarze z Mundialu zapraszam do NiecodziennikaWłoskiego (nowy projekt T. K.). Oddaję głos do studia. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz