____________________________________________________________________________________________________________________________________________________
¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

czwartek, 27 marca 2014

Metr od Świętości

Wspomnienia fotografa Jana Pawła II już od jutra  na antenie TVP 1

źródło: http://tbagroup.pl/wp-content/uploads/2013/08/MG_3895.jpg

            Miała być recenzja włoskiego wina, ale pojawiła się pewna rzecz, o której należałoby kilka słów powiedzieć. Dziś, na Wydziale Neofilologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, miało miejsce spotkanie z reżyserem i producentem serialu o Janie Pawle II pt.: “Metr od Świętości” – p. Przemysławem Häuserem.
            Film ten to trzydzieści odcinków, trwających pięć minut każdy. Będzie on emitowany od jutra na antenie TVP 1 przez kolejny miesiąc, poprzedzając w ten sposób kanonizację bł. Jana Pawła II. Codzienne przed Teleexpressem będziemy mieli możliwość zobaczyć Arturo Mariego – oficjalnego fotografa naszego papieża (a także jego poprzedników i następcy), który opowie historię z życia Karola Wojtyły, jako następcy Św. Piotra.
            Wydarzenie to dotyczy mnie bezpośrednio, gdyż wraz z trójką znajomych dostąpiliśmy zaszczytu tłumaczenia słów Arturo. Wnieśliśmy do filmu coś od siebie, zdobyliśmy nowe doświadczenia, ale przede wszystkim przeżyliśmy niezwykłą przygodę i przez chwilę poczuliśmy się, jakby Jan Paweł II był znów wśród nas.

            Dziękuję firmie TBA, panu Przemysławowi, panu mgr. Wojciechowi Wyszogrodzkiemu oraz innym tłumaczom – Barbarze Warczyńskiej, Wandzie Woźniak i Pawłowi Binkowi za możliwość współtworzenia tej produkcji.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz