____________________________________________________________________________________________________________________________________________________
¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

poniedziałek, 10 marca 2014

Barbera d'Asti D. O. C. G. 2012

Recenzja wina z tygodnia włoskiego w Lidlu
Piemont. Jeden z obowiązkowych punktów na winiarskiej mapie Włoch. To tu powstają jedne z najlepszych gatunkowo win Italii. Ojczyzna Nebbiolo, Dolcetto, czy Barbery.

źródło: wikipedia.org

Lidl, w ramach tygodnia włoskiego, zmienił wystrój i wyposażenie swojej winnicy, pojawiło się tam dużo butelek z Półwyspu Apenińskiego. W tym dwie Barbery d’Asti, ta, którą kupiłem i druga, prawie trzykrotnie droższa. Już nie raz zawiodłem się na tanich (tzn. poniżej 40zł) Barberach w Polsce… wszystko z chęci przypomnienia sobie smaku poznanego we Włoszech. I tym razem skusiłem się na butelkę za 11,99zł. Co z tego wyszło?
Nic dobrego, ale tragedii chyba też nie ma (biorąc pod uwagę cenę). Wino ma kolor rozcieńczonej purpury. W smaku to samo, to znaczy płaskie, lekko owocowe. Brakuje mu wyrazu. Zarówno w nosie, jak i w ustach czuć gotowaną wiśnię, czerwone i leśne owoce, ale wszystko to ulotne i bardzo delikatne. Finiszu praktycznie brak. Mimo to, jest to jedna z lepszych Barber do 20zł, które udało mi się kupić.
Do jedzenia chyba nie przejdzie, bo jakikolwiek inny smak będzie dominował. Nie polecam, ale też nie odradzam.
Niebawem kolejne pozycje z włoskiej oferty Lidla.

Nazwa: Barbera d’Asti D.O.C.G 2012
Producent: Antica Cascina
Miejsce zakupu: Lidl
Cena: 11,99zł
Rodzaj wina: czerwone, wytrawne
Ocena: 
P. s. A tutaj poprzednia recenzja, Bonarda z Winnicy Gennari.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz