____________________________________________________________________________________________________________________________________________________
¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

wtorek, 13 lutego 2018

Winne Wtorki: Wino dla zakochanych


Bell’assai Vittoria DOC Frappato 2016


       Wino dla zakochanych. Temat równie szeroki, jak na przykład przepisy dla singli. Bez chwili wahania przyznaję, że jakiekolwiek próby ferowania wyroków i decydowania, która butelka jest dla zakochanych odpowiednia, a która może nieco mniej, powinny spełznąć na niczym, a cezar chcący tego dokonać winien być poddany ostracyzmowi. Mimo wszystko taką próbę podejmuję. Po pierwsze dlatego, że to już jutro obchodzimy (skądinąd nielubiane przeze mnie, ale to temat na inną dyskusje; z góry zaznaczam, że nie wiąże się to z byciem singlem, bo do takich szczęśliwie nie należę) święto tych, którzy miłość życia znaleźli. Drugim powodem, dla którego zabieram dziś głos jest fakt, że to pierwsza edycja Winnych Wtorków w nowej formie. W celu podniesienia frekwencji i jakości naszych wpisów zdecydowaliśmy wraz z blogerską bracią o zmniejszeniu liczby „wtorków”, w które pijemy butelki na zadany temat do zaledwie ośmiu w całym 2018 roku. Czy ma to sens i przyniesie oczekiwane efekty przekonamy się najpewniej dopiero za kilka miesięcy, tymczasem wróćmy do nieco mniej przyziemnych zagadnień… CZYTAJ WIĘCEJ...3 komentarze:

 1. Bardzo fajne wino, w dodatku w przystępnej cenie. Za te 10-13 euro zdecydowanie warto spróbować :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W pełni się zgadzam. Fajnie, gdyby było dostępne w Polsce, wszak Donnafugata ma już niezłą reprezentację u naszych importerów ;)

   Usuń
 2. Jest w ogóle takie wino? Bardzo interesujące i sprawdzę, gdzie jest do dostania. Włosi w ogóle słyną z przepysznym potrwa i z bardzo dobrych win, dlatego ja najczęściej kupuję wino, które pochodzi z jakiegoś włoskiego regionu.

  OdpowiedzUsuń